HGF Plus Etkisi

Hair Growth Faktor (HGF) sprey diğer saç ürünlerinden farklıdır, çünkü saç üzerinde 4 farklı etkiye sahiptir. Bu etkiler sayesinde dökülmeyi durdururken tüyleşmiş saçlarda da kalite artışını sağlar.

Bölgesel olarak Di Hidro Testesteron (DHT) hormonu üzerine etkisi
Bilindiği gibi saç köküne zarar vererek saçta kalite kaybına ve dökülmeye sebep olan madde  DHT dir (di hidro testesteron). HGF Sprey içerdiği herbal finasterid 5-alfa redüktazı inhibe ederek testesterondan Di Hidro Testesteron oluşumunu engeller. DHT’nin oluşumu, dolayısıyla köke zararlı etkisi engellenir. Bu sayede saç dökülmesi durur, kalite kaybetmiş saçlar giderek eski haline yaklaşır, uzama hızı ve miktarı artar.

Saç kökü üzerine uyarıcı etkisi
HGF içeriğinde bulunan herbal rogain etkili ürünler minoxidil benzeri etkiye sahiptir. Bu sayede saçlı deride kan akımını arttırıp, yeni kılcal damarlar oluşmasını uyararak kökün daha iyi beslenmesini sağlar. Ayrıca minoxidil gibi kıl kökünü uyararak, tüyleşmiş kılların saç halini almasına yardım eder. Bitkisel aktifler sadece uygulandığı yerde etkili olduğu için vücutta kıllanmaya sebep olmaz.

Saç kökünün beslenmesi üzerine etkisi
Herbal finasterid ve herbal rogain dışındaki diğer yardımcı bitkisel ürünler de saçlı deriyi; iyonizan radyasyon, UV ışınları ve çevre kirliliği gibi dış etkenlerden korur. Bu da kökleri besleyen maddelerin yoğun bir şekilde bölgesel olarak emilimini sağlar.

Saç üretimine katkı

İçerdiği yoğun biotin (B7 vitamini) oluşturulan saçın kalitesinin artmasını sağlar. Saç ürünleri arasında en yoğun biotin içeren ürün HGF spreydir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir